AKCE ŠKOLY

 
Slavnostní ukončení školnho roku
29. června 2018
 
Cvičení v přírodě
27. června 2018
 
 
Exkurze do Vaňkovy pekárny
26. června 2018
 
 
Výlet na Pržeňské paseky
25. června 2018
 
 
 
Pasování prvňáků na čtenáře
21. června 2018
 
Slavnostního pasování se letos opět ujal král Knihoslav s královnou Knihoslavou poté, co vystoupili s písničkou žáci 3.-5. ročníku a prvňáčci předvedli čtení pohádky "Otesánkovy narozeniny". Po vyřešení čtenářských úkolů si vyrobili svou první knížečku a pochutnali na sladkém dortu ve tvaru velké knihy.  Děkujeme paní Bohušíkové za skvělou sladkou odměnu. Všem novým čtenářům přejeme krásné chvilky ve světě knih. 
 
 
Cvičný požární poplach
21. června 2018

Dnes se na naší škole uskutečnil cvičný požární poplach spojený s evakuací základní školy i mateřské školy, ukázkou hasičské techniky a aktivitami, které pro všechny žáky připravili členové místního hasičského sboru.  Děkujeme hasičům Mikulůvky za skvěle připravený preventivní program.

viz foto

Planetárium Morava
14. června 2018
 
Díky rodinnému projeku planetária Morava jsme se nechali unést pohádkami s vesmírnou tématikou a zajímavou formou tak vstřebali nové informace o vesmíru a zejména o platetě Zemi.
 
 
Školní výlet
13. června 2018 
Vydařené počasí, mnoho nových informací, zážitků i zábavy prožili žáci se svými pedagogy na školním výletě v Brně a jeho okolí. Navštívili Moravský kras - propast Macochu, povozili se na lodičkách v Punkevní jeskyni a další trasa vedla přes hrad Špilberk, centrum města Brna až do zábavného vědeckého centra. 
 
 
Den dětí
2. června 2018 
Ve spolupráci s obecním úřadem byl již tradične zorganizován na hřišti v Mikulůvce dětský den. Děti z mateřské školy i základní školy zpříjemnily odpoledne svým bohatým kulturním vystoupením a  nechyběly ani různé zábavné atrakce. Všechny učínkující děti si zaslouží velikou pochvalu!
 
 
3. výprava pro předškoláky na "PLANETU NICELAND"
31. května 2018
Předškoláčci navštívili další zajímavou planetu, na které se mluvilo pouze anglicky. Děti se skamarádily s tamním průvodcem - myškou, která jim pomáhala v pochopení a plnění zajímavých úkolů, které byly zadávány pouze v angličtině. Děti byly moc šikovné a ukázaly, že jsou na školu připravené. Takže "skoroškoláci"...Nice summer and see you in September!!!!
 
 
Pěvecká soutěž SUPERSTAR
22. května 2018

Naše škola se stala spolupořadatelem okresního kola SUPERSTAR, které se konalo v Domě kultury Vsetín. Akce se zúčastnilo více než sto diváků, kteří podpořili příjemnou atmosféru velmi kvalitních výkonů žáků prvního i druhého stupně základních škol. Do akce bylo zapojeno 12 škol z okolí Vsetína a Valašského Meziříčí. Posluchači i odborná porota se shodli na tom, že mezi dětmi roste spousta talentů, o kterých možná ještě uslyšíme. Naše škola vyslala jednu z našich žákyň, která se své role zhostila velmi dobře  a sklidila od poroty pochvalu. 

 
Den s hasiči v Poličné
17. května 2018
Jak přivolat hasiče, jak se chovat při požáru a spoustu jiných informací jsme se dozvěděli od hasičů z Poličné. Vyzkoušeli jsme si hasičskou výstroj, prohlédli hasičské auto i jeho výbavu. Škoda, že nám dnes nepřálo počasí a nemohli jsme shlédnout hasičský zásah. Ale zato se můžeme těšit na setkání a ukázku u nás v Mikulůvce.
Děkujeme, hasiči!                                                                                                                                                                                       

     viz foto

"Italský den" s rodilým mluvčím
7. května 2018
"Italský den" s rodilým mluvčím ze sicilské Petratie Sotany si dnes žáci opravdu užili! Vyráběli s ním pravou sicilskou pizzu, dozvídali se mnoho zajímavosti z italské kultury, pamětihodnosti i zvyků a tradic. Setkání probíhalo v angličtině a italštině.
 

Sedmikrásková svatba

30. dubna 2018

Skutečnou svatební atmosféru plnou zábavy, dobré nálady, ale také napětí a očekávání prožili dnes žáci a zaměstnanci školy. Nescházela nevěsta s ženichem, rodiče, svědci, oddávající, svatební hosté ani svatební tradice a zvyklosti.  Svatební den si všichni náramně užili. Velké poděkování si právem zaslouží maminka paní Bohušíková, která se postarala nejen o krásný, ale také o vynikající tříposchoďový svatební sedmikráskový dort.

viz foto

 

Hledá se STAR

23. dubna 2018

Na naší škole se hledala STAR. Jednalo se o pěveckou soutěž, které předcházelo třídní kolo. Žáci si vyzkoušeli zpívání do mikrofonu s reprodukovanou hudbou. Na 1. místě se umístila Kateřina Štěpánková, 2. místo obsadil David Januš, a na 3. místě se umístil Samuel Bohušík. Čestné uznání získala nejmladší účastnice Ella Polášková. Velká gratulace patří všem zúčastněným za odvahu a skvělý výkon, stálo to za to!

viz foto

 
Literární den s K.J.Erbenem
23. dubna 2018
    Děti zábavnou formou v týmech prožily literární den s významným  představitelem národního obrození K. J. Erbenem, který se nesl  především v duchu pohádek. Za úspěšnou práci se jim také podařilo kromě informací získat zasloužený poklad.
 
 
Beseda o bezpečném chování 
na internetu a na sociálních sítích
17. dubna 2018

Dnes se v naší škole uskutečnila beseda o kyberšikaně a jiných hrozbách, které mohou děti na internetu pomocí multimédiích potkat. Mluvilo se o tom, jak hrozbu rozpoznat, jak se v takovém případě správně zachovat, jak se tomu bránit či jak tomu předcházet. A hlavně, kde a kam se obrátit pro pomoc.

viz foto

První pomoc
12. dubna 2018
Dnes navštívila naši školu paní Renata Michnová ze záchranné služby, aby žáky prvního a druhého ročníku senámila se základy první pomoci. Získané informace si pak žáci mohli také vyzkoušet na maskotovi medvěda i na figuríně.

 

Beseda s ilustrátorkou
10. dubna 2018

Žáci naší školy měli možnost si popovídat  s ilustrátorkou dětských knih, která k nám zavítala z Rožnova pod Radhoštěm. Děti tak pronikly do tajů umění, jež pomocí barev, světla a čar odráží lidskou fantazii. Setkání jsme si všichni moc užili a těšíme se na případné další.

 
Zápis do 1. třídy
5. dubna 2018
Pohádková atmosféra při zápisu umožnila předškolákům a jejich rodičům úspěšně zvládnout první větší seznámení s prostředím školní třídy, školy, učitelkami i některými staršími žáky. Už se na vás budoucí prvňáčci moc těšíme.
 
 
Exkurze do OVOCENTRA ve Valašském Meziříčí
5. dubna 2018
Všichni žáci nasedli ve čtvrtek do přistaveného autobusu a odjeli na exkurzi do ovocentra do Valašského Meziříčí. V první části si prohédli sklady ovoce a zeleniny, dozvěděli se spoustu zajímavosti o skladování i vitamínech. V druhé čáasi na ně čakala ochunávka různého známého i neznámého ovoce a v závěru si měli možnost vyzkoušet dojení na dojícím trenažéru kravičky.
 
 
Pohádkový muzikál "Červená Karkulka"
5. dubna 2018
Žáci 4. a 5. ročníku nacvičili v hodinách hudební výchovy s paní učitelkou Vojtíškovou pohádkový muzikál "Červená Karkulka". Své herecké dovednosti pak předvedli ostatním spolužákům z 1. a 3. ročníku a nezapomněli ani na děti v mateřské škole.
 
Malujeme jaro
23. března 2018
Již pátým rokem si děti, rodiče a přátlé školy zpříjemnili přicházející období a s ním spojené velikonoční tradice v tvořivých dílničkách základní a mateřské školy. 
Děkujeme všem kteří podpořili naši celoškolní akci.
 
 
2. výprava pro předškoláky na planetu Tralala a přednáška pro rodiče předškoláků
14. března 2018
 
Druhé setkání předškoláků a paní učitelek v základní škole na planetě "Tralala" bylo tentokráte plné radosti z hudby, rytmu i pohybu.
Pro rodiče byla v tuto dobu připravena přednáška na téma: "Máme doma předškoláka, aneb jak jej připravit na vstup do školy?"
Okrskové kolo recitační soutěže
8. března 2018
 
Žáci, Ella Polášková z 1.roč., Elena Fabiánová a Jakub Burdík z 2.roč., Michal Janírek a Kateřina Štěpánková z 5. roč., reprezentovali ve čtvrtek 8. března naší školu v okrskovém kole recitační soutěže, která se konala v zámku ve Valašském Meziříčí. Všichni žáci se pečlivě připravovali a podali skvělý výkon, který však ve velké konkurenci nestačil na stupně vítězů. Posbírali však cenné zkušenosti a den si náramně užili. Všem děkujeme za reprezentaci školy. Poděkování patří také rodičům Fabiánovým a Janírkovým za pomoc se zajištěním dopravy.
 
 
Lyžařský kurz ve ski areálu Sachova Studánka
26. 2. - 2.3.2018
 
Již po páté pořádala naše škola pro žáky a předškoláky lyžařský výcvikový kurz, poprvé však tento kurz organizovala samostatně. Kurzu se zúčastnilo 41 dětí a žáků. Dobré sněhové podmínky, skvělá nálada, bezva parta dětí i dospělých přispěly nejen k nezapomenutelným zážitkům, ale také ke krásným lyžařským výkonům, které děti předvedly v závěrečném lyžařském slalomu. 
Děkujeme všem pedagogům i rodičům, kteří se zasloužili o velmi zdařilý průběh lyžařského výcviku. Děkujeme mamince paní Janušové, která nám již tradičně upekla perníkové medaile pro všechny lyžaře.
 

Valentýnská párty

14. února 2018

Den Svatého Valentýna patří nejen zamilovaným, ale je o lásce obecně - o lásce k ženě či muži, k mamince, babičce, k tatínkovi a dědečkovi, zkrátka si uděláme čas a chvilku na to, říct našim milovaným: ,,Mám tě rád.“A nejen o tom byla ve škole dnešní Valentýnská párty. Děti shlédly krátkou prezentaci o historii svátku Valentýna, zahrály si hry a v závěru si za doprovodu kytary a pohádkových písniček vytvořily svou Valentýnku. Alespoň trochu jsme si tak nahradili již tradiční Valentýnskou svatbu, kterou jsme  k naší velké  lítosti museli zrušit z důvodu vysoké absence žáků ve škole. Den lásky jsme oslavili, náramně jsme se pobavili a zážitků máme taky mnoho!

 
Školní kolo recitační soutěže
31. ledna 2018

Školní kolo recitační soutěže zahájili žáci 3. a 4. ročníku dramatizaci písničky a tím navodili příjenou soutěžní atmosféru. Recitátoři byli pečlivě připraveni, proto rozhodování o vítězech byl pro porotu nelehký úkol.  Vítězové a postupující žáci do okrskového kola:

0. kategorie:    1. místo - Ella Polášková      

1. kategorie:    1. místo - Elena Fabiánová, 2.místo - Jakub Burdík,  3.místo - Adéla Ramíková (bez postupu)

2. kategorie:    1. místo - Michal Janírek, 2. místo - Kateřina Štěpánková, 3. místo - Štěpán Černoch (bez postupu)

Děkujeme všem recitátorům za vzornou přípravu a blahopřejeme žákům, kteří se umístili na předních místech.  Držíme palce recitátorům postupujícím do okrskového kola, které se uskuteční 8. března ve Valašském Meziříčí.  

 
 
1. výprava pro předškoláky na Pohádkovou planetu
30. ledna 2018
 
 
Tříkrálova sbírka
6.ledna 2018
V sobotu se žáci naší školy ve spolupráci s obecním úřadem již tradičně zapojili do celostátní sbírky organizované Charitou Česká republika, jejíž výtěžek je určen zejména na pomoc seniorům, lidem bez domova, matkám s dětmi v tísni nebo rodinám v tíživé situaci. Výsledek sbírky v naší obci činil 21463 Kč. Velké poděkování patří všem dětem a rodičům - paní Coufalíkové, Tomkové, Štěpánkové, Zimkové, Miklové, panu Janírkovi a Potočnému, kteří se sbírky aktivně zúčastnili.
 
Školní vánoční besídka
20. prosince 2017
 
Předvánoční období si děti mateřské školy, žáci základní školy i všichni pracovníci zpříjemnili společnou vánoční besídkou.
 
Beseda se spisovatelem Janem Opatřilem
18. prosince 2017 
 

Spisovatel pohádek, Jan Opatřil, navštívil naši školu. Představil nejen sám sebe, autora a ilustrátora knížek o kapříkovi, ale krásně až pohádkově nám přiblížil, jak jeho díla vznikala. Dobrodružství kapříka a jeho kamarádů vznikalo celých pět let. Kniha měla velký úspěch, a tak vznikaly další díly Metlíka a jeho života pod vodní hladinou. Děti se díky kapříkovi Metlíkovi dozvědí spousty faktických informací o životě ryb a o rybách samotných. Povídání o knize se moc líbilo a téměř každý žák si odnesl nějaký suvenýr, ať už záložku do knihy- Metlíka, placku kapříka nebo samotnou knihu.

Děkujeme autorovi knihy za nádherný zážitek a těšíme se novému dílu a další návštěvě u nás ve škole.

viz.foto

 
Beseda o Josefu Ladovi - 130. výročí
15. prosince 2017
 
Když se řekne zasněžený vánoční večer, mnozí z nás si představí Ladovy obrázky: zasněžené vesnice, trubače zimní noci, děti skotačící na saních. Josef Lada patří k významným osobnostem České republiky. Jeho ilustrace jsou nesmrtelné. Vtiskl tvář mnoha pohádkovým postavám, vánočním pohlednicím a díky své lásce k dětem vtiskl kouzlo do učebnic a říkadel. Ve škole jsme si připomněli jeho život, cestu k umění a jeho díla. Také jsme si prohlédli jeho nezapomenutelné knihy a podívali se na pohádku Kocoura Mikeše, která má u dětí stále stejný úspěch jako kdysi.

 Děkujeme, pane Lado!

viz.foto

Mikulášská nadílka
6. prosince 2017
 
Mikuláš, anděl, velký čert i malí čerti navštívili děti mateřské školy a žáky základní školy, aby jim  nejen zpříjemnili den a předali sladkosti, ale také připomněli tradice a zvyklosti tohoto dne.
 
Pečení perníčků
6. prosince 2017
 
Pečení perníčků se již stalo  tradiční předvánoční akci v naší škole. Provoněná škola se opět po roce proměnila v dílničky a všichni žáci si tak mohli vyzkoušet cukrářské umění.
 
Vánoční kouzlení
1. prosince 2017
 
Adventní čas zahájily děti, rodiče i přátelé školy rukodělnými činnostmi v tvořivých vánočních dílničkách v základní škole, kulturním vystoupením spojeným s rozsvěcováním vánočního stromu i pouštěním balónků u obecního úřadu.
Upřímně děkujeme všem, kteří přispěli drobnými suvenýry na jarmark, vánočními dobrůtkami i organizační pomoci k zajištění zdárného průběhu celoškolní akce.
 
Slabikářova slavnost
13. listopadu 2017
 
Dnes měli prvňáčci svůj velký den. Téměř čtvrt roku pilně pracovali, učili se skládat i číst první písmenka a tak nastal čas ukázat, jaký pokrok od začátku školního roku udělali. Svým starším kamarádům předvedli, jak rozpoznají tvary písmen, čtou slabiky i první slova. A protože dané úkoly zvládli výborně, právem si všichni zasloužili Slabikář, který jim  předali žáci pátého ročníku společně s odměnou  v podobě sladkého  Slabikáře.  Čtenářský život byl důstojně zahájen, teď už nezbývá než doufat, že přijde i láska ke čtení.
 
Loutkové divadlo v Ostravě
10. listopadu 2017
 
Adaptaci oblíbené dětské knihy Dášenka čili život štěněte spisovatele Karla Čapka mohli shlédnout předškoláci a žáci v divadle loutek v Ostravě. Veselou a poetickou formou bylo dětem předvedeno, co musí udělat člověk proto, aby se stal členem psí smečky. Hodinové představení za pomocí "rad přírody", písniček a tří psích pohádek si děti opravdu užily.
 
 
Projekt "Záložka do knih spojuje školy"
 

Zapojili jsme se do mezinárodního projektu "Záložka do knih spojuje školy", jehož cílem je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Do projektu se přihlásilo celkem 1 134 škol. Jako partnerská škola nám byla vybrána ZŠ a MŠ Bešeňov v okrese Nové Zámky. 

viz.foto

 
Strašidelné blýskání
13. října 2017
 
V pátek 13.října naše školička doslova praskala ve švech, když se proměnila ve školu strašidelnou. Sešli se zde upíři, čarodějnice, kostlivci, duchové i jiné malé a velké strašidelné bytosti. Závěr strašení patřil již po páté skupině BOCA FUEGO a její ohňové show.
 
Děkujeme všem, kteří se zasloužili o tvořivě prožitý podvečer se strašidelnou atmosférou a krásnými zážitky.   
 
 
Dopoledne na myslivecké chatě
4. října 2017
 
Dopoledne naplněné novým poznáváním, plněním úkolů, soutěžením i zábavou si užili žáci na myslivecké chatě a v jejím blízkém okolí.
Děkujeme paní Slováčkové za organizaci pěkné a poučné akce pro žáky.
 
 
Výlet do ZOO Lešná
20. září 2017 
 
Výhru ze soutěže ve sběru použitého textilu si dnes užili žáci základní školy, děvčata z loňského pátého ročníku i předškoláci z mateřské školy. I přes spoustu vykukujících mráčků na obloze a občasných mokrých kapek, patřil tento den ke dnům plných  zážitků, dojmů i získání spousty nových informací.
 
 
Zahájení školního roku 2017-2018
Vítání prvňáčků
4. září 2017 
 
Pozor! Začínáme!
Pondělí, 4.září 2017, byl slavnostní den nejen pro všechny žáky základní školy, ale především pro prvňáčky a jejich rodiče. 
 
 
 
Rychlá vzpomínka na školní rok 2016 - 2017
 
 
 

(viz foto)